Ürünlerin kargodan teslim aşamasında kontrol edilmesi ve hasar olması durumunda mutlaka kargo personeli nezaretinde hasar tutanağı tutulması gerekmektedir. Kargodan teslim alındıktan sonra ürünün hasarlı olduğu konusunda yapılan müracaatlarda iyi niyet çerçevesinde işlem yapılır. Ancak müşterilerimizin anlayış göstermesi gerekir ki bu durumlarda çok sık suistimal yaşanmakta. Bu nedenle lütfen mutlak suretle kargo paketlerinizi kontrol ederek teslim alınız. 

Müşterilerimize firmamızın Bitki Doku tarafından önerilen ürünlerden hoşnut kalınmaması durumunda koşulsuz iade kabul ediyoruz. Ancak kendi istekleri ve iradeleri ile satın aldıkları ürünleri iade etmek isteyen müşterilerimizin taleplerini ancak üretici ya da ithalatçı firmaların koşulları doğrultusunda kabul edebiliyoruz. Çoğu firmanın bu konuda anlayışlı olduğunu , iyi niyet ve karşılıklı anlayış ile bu sorun yaşanmadan bu sürecin aşılabildiğini belirtmek isteriz. 

İstemeden yanlış ürün aldıkları için, değişim yapmak isteyen ya da aldıkları ürünü bir başka ürünle değiştirmek isteyen müşterilerimiz , iade ettikleri ürünü hasarsız olarak , ambalajı ve faturası ile kargo masrafını üstlenmeyi kabul ederek sadece ( yeni sezon ürünlerinde gecerlidir ) adresimize, anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri ile gönderebilirler.indirimli ürünlerde sadece değişim yapılmaktadır.indirimli ürünlerde değişim kargo ücreti müşteriye aittir.

ÜRÜN İADE ŞARTLARI

Siparişim darbeli / defolu çıktı, ne yapmalıyım?
Eğer ürününüz size hasarlı olarak ulaştı ise;
Yanında kolinizi açtığınız kargo görevlisine hasarlı ürün tutanağı hazırlatmanız gerekmektedir. Ürünü orijinal ambalajı bozulmadan ve yanında size gönderilen bütün belgelerle, Bitki Doku Firmasına geri göndermeniz gerekmektedir.

İptal işlemleri için 0850 259 72 16 telefonumuza çağrı bırakmanız ya da info@bitkidoku.com.tr adresine e-posta bırakmanız gerekmektedir. Ürün iadeniz onaylandıktan sonra gerekli işlem yapılacaktır.

Ürün teslim tarihinden itibaren  (2) iş günü içinde iade talebinizi yapmanız gerekmektedir.

Garanti Koşulları
Bitki Doku Firmasından aldığınız her ürün, üretici firmanın garantisi altındadır.

İade Koşulları ve İade Talep Formu
Almış olduğunuz ürünün ambalajını açmadan/tahrip etmeden/bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (2) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz.(SEZON ÜRÜNLERİNDE GEÇERLİDİR.) Ürünü, ürün faturası ve arıza bildirim formunu doldurarak, ürüne ve orijinal kutusuna zarar gelmeyecek şekilde tarafımıza iade ediniz. İadesi onaylandığında işlemleriniz en kısa sürede başlatılacaktır.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız.
**Tutanak tutulmamış hasarlı ürünler kesinlikle iade alınmamaktadır.**

Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vb. şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. Eğer iade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün Bitki Doku Firmasına ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir.

Bitki Doku üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.